išmanusis telefonas

Esu gavęs daug apreiškimų nesinaudoti išmaniuoju telefonu. Nežinau kodėl. Numanau, kad tam yra dvi priežastys: šnipinėjimas ir pasaulietiškumas.

Gaila, kad bankai mus verčia naudotis išmaniaisiais, tarytum tai būtų norma.
https://www.swedbank.lt/business/d2d/ebanking/authentication
https://www.swedbank.lt/private/cards/paymentSolutions/applepay
https://www.swedbank.lt/private/cards/paymentSolutions/googlepay


Šnipinėjimas. Išmanusis telefonas nuolat renka informaciją apie tave, įskaitant buvimo vietą, net kai esi išjungęs GPS. Ta informacija gali nukeliauti betkam. Saugumiečiai laisvai gali tavęs klausytis, ne tik tuomet kai kalbi, bet ir aplinkos garsų. Tikriausiai yra galimybė klausytis net ir tuomet kai telefonas yra išjungtas, galbūt todėl dabar gamina tokius modelius kurių baterijos negalima išiimti. Tai tas pats kas nešiotis kišenėje šnipą. Saugumiečių darbas yra kaltinti, kurti sąmokslo teorijas. Apsigauna tie, kas sako: „aš nieko blogo nedarau, manęs nelies“. Nelies tuomet jei esi niekam neįtakingas eilinis vartotojas. Jeigu bandysi būti įtakingu, tai tikrai bandys manipuliuoti pasinaudodami surinktais duomenimis. Lietuvoje Konstitucija ir žmogaus teisės yra tik popieriuje.

2016.04.15

2017.11.11

Pagrindinis ženklas, kad prie tavo telefono prisijungė, tai kurkas greičiau išsikraunanti baterija.

Kažkiek saugesni galbūt Apple iPhone ir Samsung su KNOX, bet nesu tikras. Privatumo ekspertai pataria jais nepasitikėti, o verčiau įsirašyti LineageOS.

Kažkur spaudoje teko skaityti, kad buvęs policijos vadas L.P. ketino užsakyti policininkams iPhone telefonų, tada visuomenėje kilo pasipiktinimas tokiu akiplėšiškumu, tuomet policijos vadas motyvavo savo sprendimą tuo, kad iPhone neva yra saugesni.


Pasaulietiškumas. Išmanusis telefonas nuolat siunčia įvairiausius pranešimus ir naujienas, verčia jį nuolat tikrinti, susisieti su juo. Tai priešingybė ramybei. Blogiausia kai į jį įsirašomos socialinių tinklų programėlės.

2012.05.24
Kai Lietuvoje pradėjo masiškai pardavinėti pirmuosius išmaniuosius telefonus, juos reklamavo mobilaus ryšio kompanija, nusamdžiusi TV žvaigždes iš tokio šou kaip „Lietuvos talentai“. Tai bene labiausiai pasaulietiški žmonės Lietuvoje. Tuo pačiu tai aktoriai – profesionalūs melagiai. Ta laida nukopijuota nuo laidos „Pop Idol“ (vertimas būtų maždaug „popso stabas“).

Šiame video jie atsiskleidžia kaip melagiai.

2014.11.13
M. Mikutavičius stojo ginti užsipulto „Šėtone, prašau“ autoriaus
https://www.lrytas.lt/zmones/muzika/2014/11/13/news/m-mikutavicius-stojo-ginti-uzsipulto-setone-prasau-autoriaus-4335401/

http://www.anyksta.lt/archyvas/straipsnis?id=4281-marijonas-mikutavicius-vaikinai-kencia-del-nepatyrimo-ir-jauno-amziaus-

2020.01.07
„Bitė Lietuva“ reklamoje išmaniuosius reklamuoja horoskopų kūrėja Palmira.


Apple logotipo istorija
Čia pirmame paveikslėlyje pavaizduotas tikriausiai Izaokas Niutonas. Kiti paveikslėliai panašūs į Adomo ir Ievos istoriją.
Liuciferio antspaudas.
logotipai

Fotoaparatas man uždraustas (galimai dėl noro fotografuoti net kai nėra reikalo tai daryti), išmanusis telefonas man uždraustas, tad nežinojau su kokiu įrankiu man daryti nuotraukas kai reikia tarkim įdėti skelbimą parduoti daiktą. Nenorėjau pirkti filmavimo kameros, nes jos brangios ir gremėzdiškos, tad nusipirkau veiksmo kamerą.