TB Džošua

Kalbant Biblijos kalba reikėtų sakyti užmigo, o ne mirė. Čia tuo atveju jei tikime, kad jis buvo šventasis, kuris prisikels per Bažnyčios paėmimą į dangų.

TB Džošua
2019.10.13 Lagos, Nigerija.

Aš vienu metu, po to kai nusivyliau Lietuvos bažnyčiomis, klausiau jo pamokslus. Esu buvęs tos bažnyčios renginyje JK.

Lietuvoje buvo atsiradę jo sekėjų, ir ne vienas (žiūrėti sekantį puslapį). Jie tapo priklausomi nuo šios organizacijos. Jie nuolat skraidė į Nigeriją. Kai kas dar ir savo šeimynas su tėvais pasigriebdavo.

Vien tik lėktuvo bilietas vienam žmogui į Nigeriją kainuoja mažiausiai 1400 EUR. Jeigu planuoji kelionę iš anksto, tuomet gal pigiau, bet į tą bažnyčią atskristi galima tiktai gavus leidimą, tad tikriausiai nelabai ką paplanuosi. Prieš dešimt metų viena savaitė dviems žmonėms jų bažnyčioje kainuodavo 1600 USD, dabar tikriausiai daugiau.

Norint būti tos bažnyčios „partneriu“, reikia jiems kas mėnesį aukoti mažiausiai 42 EUR, tada gausi naujienas į emailą, galbūt gausi šventinto vandens. Turėjau tokio vandens buteliuką, nieko gero. Man (per ženklus) buvo aiškiai uždrausta jam mokėti pinigus. Kažkada sapne man pasakė, kad jis kaiką duoda, bet pasiima daugiau nei duoda, berods pavogė batus (kitaip sakant paliko basą). Tai klestėjimo evangelija.

Man (per ženklus ir sapnus) buvo uždrausta naudotis apyranke su karoliukais. Ji skirta meditacinei kartotinei maldai, panašiai kaip katalikų rožinys (rožančius). Ji neva buvo TB Džošua jėgos paslaptimi, ji neva jam leisdavo nuolat išlikti teisingame nusiteikime. Visai neseniai iš vieno lietuvio pastoriaus teko girdėti blogą istoriją su TB Džošua bažnyčios apyranke.

Stebuklai tikriausiai netikri, bent jau dalis tai tikrai. Ne tai, kad suvaidinti ar sumeluoti, o demoniški.

Vardas Joshua (liet. Džošua) yra tapatus vardui Ješua (Jėzus) (šaltinis-1, šaltinis-2). Tai panašu į žmogaus garbinimą. Tai panašu į stabmeldystę.

Keista tai, kad jis save filmuodavo nuo pat jo tarnystės pradžios, kai dar net nebuvo pastato. Tuo metu kamera buvo tikriausiai prabangos dalykas, tuo labiau Afrikoje. Galbūt tai galima paaiškinti teleevangelizacijos mada. Jis iš savęs padarė stabą.

Iš konteksto ištrauktus žodžius jie pavaizduoja kaip neva didelę pranašystę.

Nuoroda į oficialų pranešimą apie mirtį čia:
https://www.facebook.com/tbjministries/posts/4308833119237431
https://www.facebook.com/tbjministries/posts/4310804342373642


Šiek tiek istorijos:

2014-ais sugriuvo TB Džošua bažnyčios pastatas žuvo 116 žmonių, iš jų 67 Pietų Afrikos Respublikos gyventojai (užsieniečiai). Nigerijoje kartais griūna dideli pastatai, nes jie nemoka kokybiškai betonuoti. Lagoso teismo koroneris (teismo tardytojas) teigė, kad „bažnyčia yra kalta dėl nusikalstamo aplaidumo“, tačiau TB Džošuai niekada nebuvo pareikšti jokie kaltinimai. TB Džošua neprisiėmė sau kaltės. Jis sukūrė sąmokslo teoriją, kad pastatą neva kažkokiu neaiškiu būdu sugriovė šalia jo skraidęs lėktuvas. Jis šį melą nuolat rodydavo per savo televiziją. Paskui matome, kad jis nuolat panašiai meluodavo ir manipuliuodavo. Kas buvo anksčiau nežinau. Jis berods yra sakęs, kad jo bažnyčia buvo sunaikinta tris kartus, bet neva su Dievo jėga vis dar gyvuoja.

2016-ais TB Džošua pranašavo Hilary Klinton pergalę JAV prezidento rinkimuose, bet laimėjo Donaldas Trampas. Tuo metu lažybų bendrovėse favoritė buvo Hilary Klinton. Netikėtai laimėjo Donaldas Trampas. Tuomet TB Džošua išleido video, kuriame prašė nepalikti bažnyčios. Jis geidė būti vadinamas pranašu, todėl nuolat manipuliavo savo pasisakymais sudarydamas vaizdą, kad jis neva išpranašavo kokį nors įvykį. Tai būdavo sumaniai iškarpyti žodžiai, paimti iš daugybės jo praeities pasisakymų. Tai visada buvo abstraktybės, nieko konkretaus. Tie kas įdėmiai jo nesekė, nesugebėdavo tame įžvelgti klastos. Šį syk jis pranašavo aiškiai ir konkrečiai, ir apsižioplino… Kaltės neprisiėmė, vietoje to jis teigė, kad tai neva buvo tokia pranašystė kaip Jonos Ninevei, o tai reiškia, kad amerikiečiai neva pabijoję TB Džošuos pranašystės ėmė ir susivienijo balsuoti už Donaldą Trampą.

2020-ų kovo mėnesį TB Džošua aiškiai ir užtikrintai pranašavo, kad (tuo metu į Europą atėjęs) koronavirusas tuoj pranyks. Tuoj tai reiškia maždaug poros savaičių bėgyję, bet … nepranyko! Paskui jis pradėjo manipuliuoti naujienomis iš Kinijos (ten pandemija buvo laikinai suvaldyta), pritempinėti, visaip išsisukinėti. Ir vėl aiškiai apsižioplino. Jis yra skelbęs ir daugiau netikrų pranašysčių, bet į tai nelabai kas kreipė dėmesį, jo pranašystės buvo netikros, bet jos nebuvo tokios akivaizdžios, nes jos buvo mistifikuotos abstraktybės. Man buvo juokinga, kai vienos tiesioginės transliacijos metu išgirdau TB Džošua sakant lietuviui, kad jis (lietuvis) neva yra iš karališkos šeimos. Nigerijoje yra toks dalykas kaip karališkos šeimos, ten tikriausiai daug tokių, bet ne Lietuvoje.

2020-ais, kai prasidėjo pandemija, buvo įvestas karantinas. Netgi Nigerijoje buvo karantinas. Žmonės nustojo važinėti, skraidyti į TB Džošua bažnyčią. Kai kas galbūt neteko darbų. Sustojo įplaukos į bažnyčią. Tada TB Džošua pradėjo politikuoti sakydamas, kad reikia nutraukti karantiną. Beje kito žmogaus pranašystė sakė, kad ši pandemija atskleis vilkus.

2021.04.15 buvo uždarytas TB Džošua YouTube kanalas emmanuel.tv su 1,8 mln. sekėjų ir 600 mln. peržiūrų. Tai jiems labai didelis nuostolis.

2021.06.05 TB Džošua mirė (57 metų).


Paprastai teisuoliai gyvena iki senatvės, o anksčiau laiko miršta prakeiktieji (Ps 55:23; Iz 65:20). Tuo labiau, kad jo mirtis buvo staigi ir netikėta.

Petro pirmas laiškas 4:17-18 (LBD6)
Mat jau metas prasidėti teismui nuo Dievo namų, bet jeigu jis pirmiausia prasideda nuo mūsų, tai koks galas laukia tų, kurie neklauso Dievo Evangelijos?! Ir jeigu teisusis vos ne vos išsigelbės, tai kur pasidėti bedieviui ir nusidėjėliui?

Petro antras laiškas 2:1-3 (LBD6)
Buvo tautoje ir netikrų pranašų, kaip ir tarp jūsų bus netikrų mokytojų, kurie slapta įves pražūtingų klaidamokslių, išsigindami net juos išpirkusio Valdovo, ir užsitrauks greitą žlugimą. Daugelis paseks jų pasileidimu, ir dėl jų bus piktžodžiaujama tiesos keliui. Iš godumo jie bandys jus išnaudoti suktais žodžiais. Bet nuo seno pasmerkimas jų laukia ir jų pražūtis nesnaudžia.


Kaikurie jo pamokslai atrodė nuostabūs. Pvz. šis:

Aš iš jo kaiko išmokau. Kažkodėl daugiau niekas to niekur nemokė.

Netgi šio blogo pirmas ir kertinis straipsnis tikriausiai buvo įkvėptas jo mokymo.

„Krikščionybė glūdi širdyje.“
„Krikščionybė glūdi širdyje.“