Kartais paskaitau ką rašo taip vadinami „antivakseriai“. Jie dalijasi šokiruojančia informacija. Ypač tie, kurie sėdi Telegram programėlėje. Tai stebint kilo mintis, kad taip neturėtų būti – valstybiniai propagandistai kartu su specialistais skelbia vienokią informaciją, o kiti žmonės laisvai skelbia jiems prieštaringą informaciją. Ir tai nėra pasirinkimas tarp Coca-Cola ir Pepsi, tai žmonių gyvybės klausimas, tai ekonomikos išsaugojimo klausimas. Todėl dėl tokių prieštaravimų (kitiems) tenka išgyventi nerimą, tai vargina.

Idealiu atveju turėtų būti dialogas. Reikėtų atsakyti į nerimą keliančius klausimus. Pvz.: kodėl kaikurie žmonės po skiepo nualpsta?; kodėl nefiksuojama kokiai daliai žmonių nuo skiepo pasireiškė šalutinė reakcija?; kodėl taip inirtingai raginama skiepytis, o nebekalbama apie kaukes, rankų plovimą, atstumo laikymąsi, patalpų vėdinimą, nesibastymą?

Antivakseriai galėtų būti patraukti atsakomybėn ne už tai, kad pasisako prieš skiepus, o už tai, kad dalijasi melagienomis. Jie netikrina savo informacijos patikimumo, ir net neturi galimybių ją patikrinti, o tiesiog dalijasi tuo į ką yra įtikėję. Gaunasi melagingas liudijimas.

Galbūt kai kas pasakytų neklausyk tų ar anų ir bus ramu, bet kažkiek tiesios yra ir ten ir ten.

Aš vis dar neskiepytas, nes kaikurie Dievo žmonės rekomendavo nesiskiepyti. Žiūriu į skiepytus pažįstamus – jie vis dar gyvi, negirdėjau, kad kam būtų blogai.

Prašiau apreiškimo, bet rodos nieko negavau, išskyrus (vizualiai) šlykščias ir bauginančias antivakserių publikacijas. Nors ne…, prisiminiau, kad visgi ne tik antivakserių video mačiau, bet buvo dar kai kas. Artimam žmogui (privačioje klinikoje) daktaras pasakė, kad po skiepo jo pacientėms atsinaujino liga. Kitam artimam žmogui šiek tiek pablogėjo sveikata, atsinaujino liga, nėra jėgų, bet kolkas rodos nieko rimto. Gal tai ir yra apreiškimas? Jeigu eičiau realiai badytis, tai tikrai gaučiau kokį nors apreiškimą. Pvz.: gal pakeliui sutikčiau kokį numirėlį, o gal atvirkščiai – gaučiau gerą ženklą. Kolkas manau, kad esu vedamas nesiskiepyti.


Kaikurios šalys draudžia skelbti prieštaringą informaciją.

2021.11.04 Australija. [EN]
https://youtu.be/eyI_5WZfAE8

2021.11.04 Taivanas.

Besiaiškindami kaip Taivanas kovoja su dezinformacija, išgirdome, kad už visokius antivakserių sukurtų gandų platinimus internete yra numatyta griežta kriminalinė atsakomybė, todėl Taivane niekam nekyla abejonių nei dėl skiepų naudos, nei dėl Vyriausybės veiksmų. Pandemija suvaldyta, nes už sąmoningą kenkimą pandemijos valdymui numatyta kriminalinė atsakomybė.

Andrius Kubilius

2021.11.04 Rusija. [RU]

antivakseris nusikaltėlis

Susiję straipsniai:

koronaviruso baubai
https://dzodis.com/2020/10/25/koronaviruso-baubai/