Neperseniausiai man teko užregistruoti tris skirtingų parduotuvių nuolaidų korteles. Vieną savo, kitas dvi artimo žmogaus. Kiekvienu atveju man stebuklingai nesisekė tai padaryti. Pvz. paskutinį kartą bandžiau užregistruoti parduotuvės „Drogas“ nuolaidų kortelę, tam reikėjo atsidaryti jų internetinį puslapį. Vieną kartą atsidariau, bet kai po kažkiek minučių vėl atsidariau – išmetė pranešimą, kad vyksta svetainės atnaujinimo darbai, teko laukti maždaug mėnesį laiko kol jie atnaujino savo puslapį. Tai reiškia, kad jie man užsidarė prieš pat nosį. Mano gyvenime tokie fokusai nėra atsitiktinumas, aš tai vadinu ženklais. Tai dar vienas aiškus ženklas nesinaudoti nuolaidų kortelėmis.

Čia mano spėjimai kodėl nuolaidų kortelės gali būti blogai:

  • Nuolaidų kortelių pagalba žmogų šnipinėja ne tik parduotuvės marketingistai, bei tretieji asmenys (kiti reklamščikai), bet ir saugumiečiai. Pvz. Kauno pletkininkas Rytis pamokslo metu aptarinėjo kai kieno (spėkite kieno) pirkinius (konkrečiai – „padažus“). Nemanau, kad tai ta priežastis dėl kurios mane bando apsaugoti, nes man dėl to nei šilta nei šalta.
  • Tavimi pradeda manipuliuoti rinkodarininkai (a.k.a. marketingistai). Tai gali pagimdyti vartotojiškumą, godumą. Net kai tau rodos nieko netrūksta, norisi pasižiūrėti kam šią savaitę padarė nuolaidą. Tai trukdys būti pasitenkinusiu. Tuomet norisi pirkti vien dėl to, kad yra nuolaida, nors tas daiktas galbūt net nereikalingas. Pvz. parduotuvėje „Iki“ norint dalyvauti ale nemokamoje loterijoje, kurioje teoriškai gali išlošti automobilį, tu privalai išleisti pirkiniams bent 10EUR. Tiek pat ten privalai išleisti jei nori gauti lipduką su kuriais galėsi pirkti pigiau kaikurias prekes. Tai skatina išlaidavimą, gobšumą.
  • Turėdamas kortelę turi pagundymą dairytis tik tų produktų, kuriems yra nuolaida su kortele. Tokiu būdu tu įtikini savo pasąmonę, kad tu neva gyveni nepritekliuje. Tai galimai yra savęs programavimas būti varguoliu, kitaip sakant tai yra savęs nesąmoningas įtikinėjimas tuo, kad tu neva stokoji. Tokiu būdu tu galimai tikėjimą (šiuo atveju traukos dėsnį, jei toks yra) naudoji prieš save. Sakau „galimai“ nes tai neįrodoma, bet pasak kaikieno (pvz. „Tikėjimo žodis“, „Paslaptis“) mokymo tai (galimai) veikia.

Patarlių knyga 30:15-16 (LBD6)
Siurbėlė turi dvi dukteris: „Duok!“ ir „Duok!“
Tos trys niekada nėra sočios,
o „Gana!“ niekada nesako keturi:
Šeolas, bevaisės įsčios,
nuolat vandens trokštanti žemė
ir ugnis, niekada nesakanti: „Gana“.

Patarlių knyga 30:15-16 (KB/TŽ7)
Siurbėlė turi dvi dukteris, kurios šaukia: ‘Duok, duok!’ Trys dalykai yra nepasotinami, o ketvirtas niekada nesako: ‘Užtenka’. Tai mirusiųjų buveinė, nevaisingos įsčios, žemė, kuri sugeria vandenį, ir ugnis – ji nesako: ‘Užtenka!’

Siracido knyga 20:12 (LBD6)
Būna, kad žmogus daug perka už mažą kainą,
bet moka už tai septyneriopai.


Susiję straipsniai:

ubago mentalitetas
https://dzodis.com/2021/06/29/ubago-mentalitetas/
https://dzodis.com/2021/06/29/ubago-mentalitetas/2/