Norint išvengti įkyrių reklamų, kurios skatina domėtis pasaulietiškumais, kurios trukdo susikaupti, reikėtų įsirašyti interneto naršyklės įskiepį / plėtinį (angl. add-on / extension), kuris blokuoja reklamas. Jų būna įvairių, bet vienas geriausių štai šis:
https://ublockorigin.com
Tuomet reklamų blokavimas veiks visuose puslapiuose, tame tarpe ir naujienų portaluose kaip pvz. Delfi.lt.

Youtube atsidarykite ne per youtube.com, o per šią nuorodą:
https://www.youtube.com/feed/subscriptions
Tuomet neblaškys dėmesio visokios pašalinės įdomybės.
Išsisaugokite šią nuorodą žymių juostoje kaip adresyno įrašą (angl. bookmark).

Naudojantis interneto naršykle FireFox, paspaudus kažkieno mums atsiųstą nuorodą, kuri veda į nežinia kokį YouTube video, tas video iškart nepasileis, mums duos galimybę pamatyti apie ką jis, ir tik tuomet, jei mus tai domina, galėsime paspausti žiūrėti.
Tam nustatymuose reikia išjungti automatinį video paleidimą. Tai daroma taip:
[EN] https://support.mozilla.org/en-US/kb/block-autoplay

Išjunkite YouTube autoplay funkciją. Tuomet nustos rodyti video paskui video.
[EN] https://youtu.be/Wkr2n5Fs_NA

Yra dar vienas būdas išvengti reklamų.
Su įskiepiu „SaveFrom.net helper“ galima atsisiųsti YouTube video į savo kompiuterį. Taip pat tai galima padaryti įstačius youtube video nuorodą šioje svetainėje:
https://SaveFrom.net
Kai norima atsisiųsti video iš labiau egzotinių puslapių (pvz. TikTok), tai galima padaryti su FireFox įskiepiu „Video DownloadHelper“, bet jį verčiau įsijungti tik laikinai, tam momentui. Jei gerai pamenu, dėl jo man pakibdavo OS Ubuntu.

Ta proga galiu rekomenduoti dar pora įskiepių:
HTTPS Everywhere
Privacy Badger (nerodys reklamų pagal tavo naršymo istoriją)

Jeigu YouTube naudojasi vaikai arba super šventuoliai, galima įjungti papildomą apsaugą „Restricted Mode“, kuri galimai kažkiek juos apsaugos nuo netinkamų vaizdų.
[EN] https://youtu.be/dtQat5HNYrI
[EN] https://support.google.com/youtube/answer/174084

Šie triukai YouTube padaro labai patraukliu įrankiu, bet tuomet kyla pavojus įgyti priklausomybę. Kartais reklamos gali būti naudingos tuo, kad jos kaip įspėjimo ženklas parodo jog ta vieta yra purvina.


P.S.

Tam, kad šiame puslapyje nebūtų reklamų, reikia kasmet mokėti 48 USD, plius 19 USD už puslapio pavadinimą. Yra galimybė rašyti išvis nemokamai, bet tuomet būtų reklamos. Kažkada galvojau daryti nemokamai, bet sapne man parodė, kad būčiau vagis (Mal 3:8).

Kažką rašyti ar daryti socialiniame tinkle Facebook man neleido. Tikriausiai dėl to, kad ta vieta dėl reklamų yra tiesiog purvina. Ten pernelyg daug pagundymų. Ten sunku sukaupti dėmesį.

2023.03.05 šis straipsnis buvo atnaujintas.