senamiestis

2022.09.05 Pirmadienio vakarą ėjau viena nuošalesne Vilniaus senamiesčio gatve. Tolumoje matau priešais mane einant kažkokius kostiumuotus žmones, ryškiai švietė jų balti marškiniai, matėsi kaklaraištis. Priėjus arčiau netikėtai tarp jų pamačiau žinomą ponią. Tai buvo tokia Ingrida.

Jie ryžtingai (ta prasme, be minties mane praleisti) žygiavo siauru šaligatviu. Nepamenu kodėl, bet jis buvo siauras, galbūt ten kas pristatyta. Dėl jų man teko nulipti nuo šaligatvio ir šiek tiek paėjėti gatve, mašinos nevažiavo. Ponia Ingrida ėjo iškėlus galvą, patenkinta savimi.
//Tai gali reikšti, kad ji tuoj bus išaukštinta, pradės vadovauti kokiai nors Šiaulių sąjungai, kuri kovos su chuliganais. Tai pataps aktualija. Apie tai trimituos žiniasklaida.

Tie du kostiumuoti vyrai tai jos apsauginiai. Pirmasis ėjo porą žingsnių prieš Ingridą. Jis nuleidęs galvą maigė savo telefoną. Į mane net nekreipė dėmesio, bet kadangi aš į jį įkyriai spoksojau, sekundei sunerimo, bet vėl pradėjo maigyti telefoną. Beje aš buvau apsirengęs juodai, tarytum treninginis kovinis marozas, su striuke, kuri panaši į treningą, ir netgi su kuprine, trumpa šukuosena. Ingrida praėjo vos dviem ar trim žingsniais nuo manęs. Tuo metu aš buvau ginkluotas – mano kišenėje buvo peilis, ranka pasiekiamas. Buvo daugiau nei teorinė galimybė ją nudurti. Apsauginis, kuris ėjo per porą žingsnių iš paskos, buvo nuleidęs galvą, tarytum susimąstęs, į mane išvis nežiūrėjo. Jie abu atrodė pavargę. Tai buvo vakaras, darbo diena jau baiginėjosi. Nuošali vieta, kur nesitiki jokių išdaigų. Akimirką prieš tai atsiėmiau siuntą, tai buvo bokso kamuoliukas, o tai dar vienas kovinio marozo ženklas.
//Tai gali reikšti, kad ji turės reikalų su koviniais marozais ir chuliganais, kurie suaktyvės dėl ateinančios krizės.

Tai rašau 2022.09.14 (t. y. daugiau nei po savaitės), atbuline data (tam, kad būtų tvarkingas chronologinis straipsnių išdėstymas). Anksčiau nerašiau, nes nežinojau ar verta tai minėti, nežinojau kaip tai interpretuoti.

Galbūt kažkam iš šono gali pasirodyti, kad aš pernelyg tai sureikšminu, bet galiu pasakyti, kad mano gyvenime tokie dalykai nėra tiesiog šiaip sau. Tai kažką reiškia.

Kai buvo renkamas dabartinis prezidentas, paskutinio balsavimo metu, beeidamas balsuoti, pakeliui gatvėje pamačiau jo reklaminį portretą ant didelio reklamų stendo. Pasirodo tai galimai buvo ženklas, kad bus išrinktas jis.

Beje, po mažiau nei pusvalandžio nuo šio ženklo su ponia, gavau kitą ženklą su tuščia lentyna. Tai susiję dalykai.