Turiu šiek tiek minčių apie Ukrainą:

Pavasarį, prasidėjus karui Ukrainoje, žiūrėjau karo vaizdus per programą Telegram (jums to nepatariu). Mačiau rusus „ura patriotus“ laikinant ukrainiečių mirtis, džiaugsmą sprogdinant eilinius jaunus kareivius – Ukrainos šauktinius (ar kaip jie ten vadinasi, gal „самооборона“). Dabar, Putinui paskelbus mobilizaciją (t. y. priverstinį šaukimą į karą), matau daug nenorinčių eiti į mūšio lauką, dalis jų bėga į užsienį, kai kurie specialiai laužosi galūnes. Tikriausiai didelis procentas iš tų bėgančių yra tie patys „ura patriotai“, nes kai jų užsienyje paklausia kam priklauso Krymas, jie vengia atsakyti. Žiūrint iš šono, tai gali atrodyti kaip „instant karma“ – atpildas už anksčiau atliktą veiksmą.

Dabar, kai pradėjo laiminėti ukrainiečiai, kai pradėjo atsikovoti savo žemes, analogiškai elgiasi ir jie. Ukrainos „ura patriotai“ džiaugiasi kitų žmonių, šiuo atveju eilinių rusų, kuriuos režimas privertė eiti kariauti, mirtimis. Tokiu būdu galimai patys šaukdamiesi sau mirtį. Dabar Ukrainai neoficialiai grasinama branduoliniu ginklu, laikas parodys kuo tai baigsis.

Džiaugdamasis kitų nelaime, gali sau pačiam ją prisišaukti.

Patarlių knyga 24 (LBD6)
17 Nesidžiauk, kai krinta tavo priešas,
tenedžiūgauja tavo širdis, kai jis parpuola,
18 kad VIEŠPATS, tai matydamas, nebūtų nepatenkintas tavimi
ir neatitrauktų savo pykčio nuo tavo priešo.
19 Nesikarščiuok dėl piktadarių,
nepavydėk nedorėliams,
20 nes nedoras žmogus neturi ateities,
ir nedorėlių žibintas užgęsta.
21 Mano vaike, bijok VIEŠPATIES ir gerbk karalių;
nesusidėk su tais, kurie prieš juos maištauja,
22 nes nelaimė iš jų ateina ūmai,
ir kas gali žinoti, ar ta pražūtis iš vieno ar iš kito?


Rusijos armijoje kariauja labai skurdūs žmogeliai. Pradžioje tai buvo jaunuoliai kontraktininkai, o paskui žmonės iš tolimųjų rytų, tai tie, kas tikriausiai namie neturi interneto ir nežino kas darosi Ukrainoje. Net ir tarp tų skurdžių pasitaiko tokių, kurie turi išmanųjį telefoną su kamera ir jie nufilmuoja savo liudijimus, paskui kažkokiu būdu pasidalija, visa tai keliauja į internetą, į Telegram. Jie skundžiasi prastu kariniu aprūpinimu, prastomis sąlygomis, požiūriu į juos kaip į galvijus.

Šiais laikais darosi labai sunku nuslėpti melą.

Galbūt tai yra paskutiniųjų laikų ženklas, nes artėjame link Teismo dienos, kai nebeliks melo.

Evangelija pagal Matą 10:26 (LBD6)
Taigi nebijokite jų. Juk nėra nieko uždengta, kas nebus atidengta, ir nieko paslėpta, kas nepasidarys žinoma.


Dabar kai kas Rusijoje pradeda suvokti, kad melas daro žalą, todėl siūlo nustoti meluoti.

Čia kalba Rusijos valstybinio naujienų kanalo RT vyriausioji propagandistė Margarita Simonyan.

«Врать надо заканчивать!» – Симонян

Dar siūlė nustoti meluoti apie karo eigą kažkoks Rusijos deputatas.

Kai kurie ekspertai (berods „Bellingcat“ per Delfi.lt) sakė, kad Putinas priėmė sprendimą užpulti Ukrainą vadovaudamasis melaginga informacija, kurią jam pateikė karinės žvalgybos (GRU) vadovas, bei kiti vadovai. Mat jie neva paslapčia nuo Putino išvogė karui skirtas lėšas, todėl Rusija ėjo į karą nepasirengusi, o Putinas apie tai buvo neinformuotas.

Evangelija pagal Joną 8:44 (LBD6)
Jūsų tėvas ­– velnias,
ir jūs pasišovę tenkinti jo užgaidas.
Jis nuo pat pradžios buvo galvažudys
ir niekuomet nesilaikė tiesos,
jame ir nėra buvę tiesos.
Skleisdamas melą,
jis kalba, kas jam sava,
nes jis melagis ir melo tėvas.


Elonas Muskas padovanojo Ukrainai palydovinį internetą, kuris Starlink kompanijai kainuos 100 mln. USD. Jis turėjo galimybę užblokuoti Rusijos naujienų portalus, bet specialiai neblokavo, nes, pasak jo pasaulėžiūros, turi būti laisvė laisvam žodžiui (šaltinis).

Patarlių knyga 28:13 (LBD6)
Kas slepia savo kaltes, tam nesiseks,
o kas jas išpažįsta ir nebenusikalsta, tas susilauks gailestingumo.


Kirilas

2022.09.26 12:58
Patriarchas Kirilas kreipėsi į rusų karius: žūtis Ukrainoje nuplaus visas nuodėmes
https://www.delfi.lt/news/daily/world/patriarchas-kirilas-kreipesi-i-rusu-karius-zutis-ukrainoje-nuplaus-visas-nuodemes.d?id=91326571

Video:
https://t.me/Ukraine_365News/37352

Apie šią naujieną rašo naujienų portalai tik dėl to, kad tai susiję su politika ir karu, bet mes čia galima įžvelgti kai ką daugiau nei politiką. Šis bažnyčios vadovas sako, kad išganymą (t. y. amžinąjį gyvenimą) neva galima užsidirbti kariaujant ginklu savo valstybei (t. y. Kremliaus dabartiniam režimui ir to režimo politikai). Taip išeina, kad jis ragina stačiatikius eiti į kitą šalį žudyti kitus stačiatikius ir už tai jiems neva bus dangus. Per tokius tarnautojus (mąstantys) žmonės gali prarasti pasitikėjimą bažnyčia.

Šaltinis.

Evangelija pagal Morkų 12:38-40 (LBD6)
Mokydamas Jėzus kalbėjo: „Saugokitės Rašto aiškintojų, kurie mėgsta vaikščioti su ilgais drabužiais, būti sveikinami aikštėse, užimti pirmuosius krėslus sinagogose ir garbės vietas vaišėse. Jie suryja našlių namus, dangstydamiesi ilga malda. Jų laukia itin griežtas teismas.“