Jėzaus Kristaus kentėjimas

APIE FIZINĘ JĖZAUS KRISTAUS KANČIĄ

1986 m. viename iš pasaulio prestižinių mokslo žurnalų – JAMA (Journal of the American Medical Association) – buvo paskelbtas mokslinis straipsnis apie Jėzaus mirtį. Straipsnis pavadintas „Apie fizinę Jėzaus Kristaus mirtį“. Jame išsamiai aprašytos fizinės kančios, kurias teko patirti Jėzui.

Tuo metu nukryžiavimas buvo laikomas blogiausia mirtimi didžiausiems nusikaltėliams. Tačiau tai dar ne viskas, su kuo susidūrė Jėzus. Straipsnio autoriai įrodinėja, kad romėnų plakimo rykštėmis procesas buvo siaubingai žiaurus. Pateikiamos techninės detalės, kurios kartu su bibliniu pasakojimu leidžia išsamiai apžvelgti visą procesą nuo Kristaus teismo iki mirties ant kryžiaus.

Evangelijoje pagal Luką 22-ame skyriuje pasakojama, kad prieš teismą Jėzus labai kankinosi ir prakaitavo krauju. Nors tai retas reiškinys, gydytojai tai įvardija kaip hematidrozę, kuri gali pasireikšti dėl didelio streso.

Po teismo Jėzus buvo žiauriai plakamas odiniu botagu, kuris galuose turėjo mažus geležinius rutuliukus ir kaulų atplaišas, kurie sukėlė kūno vidinius sužalojimus, o pažeisti šonkauliai suplėšė odą, atidengdami skeleto raumenis ir venas, ir tuo sukeldami didelį kraujo netekimą. Jis buvo žiauriai sumuštas, Jo veidas buvo sudraskytas, o barzda išrauta. Erškėčių vainikas su aštriais spygliais giliai įsirėžė į Jo galvos odą.

Po žiauraus nuplakdinimo romėnai iš Jėzaus tyčiojosi, į Jį spjaudė ir Jis buvo priverstas nešti savo sunkiai sveriantį kryžių į mirties vietą Golgotoje. Dauguma vyrų negalėtų atlaikyti tokių kankinimų.
Nukryžiavimas buvo procesas, skirtas pasmerktajam sukelti nepakeliamą skausmą ir lėtą bei dusinančią mirtį. Nukryžiavimo metu kaltinamasis buvo numestas ant kryžiaus, kuris gulėjo ant žemės, o Jėzaus riešai ir pėdos ant kryžiaus buvo prikalti 18 cm ilgio vinimis.

Romėnų kareiviai žinojo, kad dėl kūno svorio riešų sausgyslės plyš, dėl to Jėzus buvo priverstas naudotis nugaros raumenimis, kad galėtų kvėpuoti. Nukryžiuotajam buvo itin skausminga kvėpuoti. Su kiekvienu įkvėpimu Jėzus turėjo pakelti savo kūną, vilkdamas nugarą per medį ir visą svorį perkeldamas ant prikaltų kojų. Tai dar labiau padidino kraujoplūdį ir sukėlė siaubingą skausmą. Įsivaizduokite Jėzaus Kristaus kovą, skausmą, drąsą ir kančią… Jėzus šią tikrovę kentėjo tris valandas!

Mirties nuo nukryžiavimo priežastys galėjo būti kelios, tačiau dvi dažniausiai pasitaikančios buvo hipovoleminis šokas ir uždusimas nuo išsekimo.

Evangelijoje pagal Joną rašoma, kad kai po Jėzaus mirties romėnų kareivis pervėrė jo šoną ietimi, ištekėjo „kraujas ir vanduo“. Mokslininkai aiškina, kad hipovoleminis šokas, kurį patyrė Jėzus, sukelia greitą širdies plakimą, dėl ko skysčiai kaupiasi aplink plaučius ir širdį. Skysčio susikaupimas aplink širdį esančioje membranoje vadinamas perikardo išvarža, o plaučiuose – pleuros išvarža. Vanduo tikriausiai reiškė pleuros skystį ir serozinį perikardo skystį. Galbūt pagal hipovolemijos ir ūmaus širdies nepakankamumo scenarijų matomam vandens kiekiui atsirasti įtakos galėjo turėti pleuros ir perikardo plyšimai.

Tik analizuodami Jėzaus fizines kančias suvokiame, kaip baisu buvo visa tai ištverti. Intensyvus stresas, bemiegė naktis prieš nukryžiavimą, neteisingas nuosprendis, nežmoniškas plakimas, patyčios ir dar savo kančios objekto – kryžiaus nešimas…

Tai, kas „slėgė“ Jo pečius, buvo mūsų nuodėmės. Izaijas pranašavo: „Jis buvo sužeistas už mūsų kaltes ir sumuštas už mūsų nuodėmes. Bausmė dėl mūsų ramybės krito ant jo; jo žaizdomis esame išgydyti.“ (Izaijo 53, 5)

Jis buvo auka. Dievo Avinėlis, kuris pašalina pasaulio nuodėmes. Tik žmogumi tapęs Dievas galėjo sutaikyti žmones su Dievu.
Štai kodėl sakome, kad auka buvo iš meilės, nes Jis neturėjo nuodėmės, o mes ją turėjome. Jei nuodėmė gimdo mirtį, tai mirti turėjome mes, o ne Jis.

Taigi visas mūsų sugedimas, visos mūsų blogos mintys ir veiksmai, visas mūsų maištas prieš Dievą… visa tai gulė ant Kristaus pečių. Ir Jėzus nugalėjo ne tik nuodėmę, bet ir mirtį!

Kai jausiesi, kad tavo gyvenimas per sunkus, kai niekas nepadeda, pažvelk į šį paveikslą ir prisimink, ką Jėzus išgyveno dėl to, kad tave pamilo. Bausmė, atnešanti mums ramybę, teko JAM.

TODĖL ESATE NEPATEISINAMI, JEI NETIKITE!

/Christian Freedom/

Šaltinis.


Toks vaizdas tikriausiai nesiderina su:

  • kalėdiniu apsipirkinėjimo vajumi
  • nuo maisto perkrautu stalu
  • būgnais ir elektrine gitara, scenos prožektoriais, diskoteka, trankia muzika
  • pamokslavimu skaldant bajeriukus stand-up’erių stiliumi
  • šlovinant“ rap, rock, jazz, rocknroll ar kitokiu pasaulietiniu muzikos stiliumi

Tai tik mano pamąstymai…