žodinis smurtas, plūdėjai

Tai to paties teksto skirtingi vertimai:

Pirmas laiškas korintiečiams 6:9-11 (LBD6)
Argi nežinote, kad neteisieji nepaveldės Dievo karalystės? Neklyskite! Nei ištvirkėliai, nei stabmeldžiai, nei svetimautojai, nei sanguliautojai su vyrais, nei vagys, nei gobšai, nei girtuokliai, nei keikūnai, nei plėšikai nepaveldės Dievo karalystės. Kai kurie buvote tokie, bet dabar esate nuplauti, pašventinti, išteisinti Viešpaties Jėzaus Kristaus vardu ir mūsų Dievo Dvasia.

Pirmasis laiškas Korintiečiams 6:9-11 (KB/TŽ7)
Ar nežinote, kad neteisieji nepaveldės Dievo karalystės? Neapsigaukite! Nei ištvirkėliai, nei stabmeldžiai, nei svetimautojai, nei homoseksualistai, nei vagys, nei gobšai, nei girtuokliai, nei keikūnai, nei plėšikai nepaveldės Dievo karalystės. Kai kurie iš jūsų buvote tokie, bet dabar esate nuplauti, pašventinti, išteisinti Viešpaties Jėzaus Kristaus vardu ir mūsų Dievo Dvasia.

Pirmas laiškas korintiečiams 6:9-11 (NEV)
Gal nežinote, kad neteisieji nepaveldės Dievo karalystės? Neapsirikite! Nei pasileidėliai, nei stabmeldžiai, nei svetimautojai, nei išglebėliai, nei vyrų sugulovai, nei vagys, nei gobšai, nei girtuokliai, nei burnotojai, nei sukčiai nepaveldės Dievo karalystės. Kai kurie buvote tokie, bet esate nuplauti, esate pašventinti, esate išteisinti Viešpaties Jėzaus Kristaus vardu ir mūsų Dievo Dvasia.

https://biblehub.com/1_corinthians/6-10.htm
Angliški vertimai sako: plūdėjai (revilers), žodiniai smurtautojai (verbal abusers).

https://bibleonline.ru/bible/rst66/1co-6/
Rusiškas vertimas sako: piktaliežuviai (злоречивые).

*Kontekste kalba apie nesantaiką tarp brolių. Čia vietoje žodžio keikūnai turėtų būti žodis plūdėjai arba žodiniai smurtautojai. Tai tie žmonės, kurie sąmoningai keikia kitus, o ne tie, kuriems kartais išsprūsta negražus žodis. Žinoma, keiksmažodžiai nėra gerai.
*Vietoje žodžio plėšikai turėtų būti žodis aferistai arba finansiniai sukčiai. Kadangi kontekstas kalba apie santykius tarp brolių, galime numanyti ką tai reiškia, tai tikrai ne bankų plėšimas.

Plūdėjas
https://www.zodynas.lt/terminu-zodynas/P/pludejas
plūdė́jas, -a. kas plūstasi, barasi.

What is a reviler in the Bible?
https://www.gotquestions.org/reviler-in-the-Bible.html
Tai gali būti šmeižtas, pykčio protrūkiai, nešvankybės.


Blogi pavyzdžiai iš sovietinių laikų:

Tai sovietinis filmas. Galima įsijungti titrus. (Žr. nuo 43-ios min.) Tokiame filme kiekviena detalė yra apgalvota kaip mokomoji priemonė, taip dresavo žmones tam režimui tinkamų manierų. Čia vaikas yra keikiamas tokiais žodžiais kaip: niekšas (мерзавец), galvijas/gyvulys (скотина), stuobrys/žioplys/mulkis/vėpla (болван). Tai ne tik žodžiai, dar yra niekinimas, viešas smerkimas. Taip tų laikų žmonės suprato neklaužadų auklėjimą. Tai yra savo vaiko prakeikimas! Autoritetingo asmens žodžiai vaikui yra svarbūs.

Kai sovietiniai diedai prisigerdavo, jų bobos juos keikdavo piktais žodžiais. Tai yra prakeikinėjimas. Va, maždaug taip:

https://t.me/Ukraine_365News/37332

gėda

Gamyklose būdavo viešai iškabintos geriausių ir blogiausių darbuotojų nuotraukos su jų vardais ir pavardėmis.

Darbo sistema veikė taip, kad negalėjai lengvai išmesti žmogaus iš darbo, todėl jie turėjo palankias sąlygas tinginiauti. Lengviausias būdas viršininkui tokį tinginį sudrausminti, tai jį aprėkti. Lengviausias būdas „klientui“ tokį sudrausminti, tai sukelti skandalą, viešai išplūsti.

Kai smurtaujama verbaliai, tuomet ir fizinis smurtas atrodo galimas. Todėl kai kurios moterys vaikščiojo su fingalais po akimis.

Žodinio smurto koncentratą galima buvo patirti armijoje.

Lietuva irgi yra postsovietinė šalis. Daugybė žmonių nesuvokia, kad jie yra indoktrinuoti.


Šiais laikais žodiniai smurtautojai dažnai vadinami žodžiu troliai.

Kartais šiuo žodžiu klaidingai įvardijami ir tie, kas turi kitokią nuomonę. Mat jų kitokia nuomonė kažką žeidžia.

trolis

Negatyvūs žodžiai gali turėti poveikį tuo atveju, jeigu jais įtikėsi, jei tai priimsi už tiesą, tuomet jie prilygs prakeikimui. Todėl reikėtų žiūrėti ką sako Dievo žodis, o ne ką sako priešas.

Prie teisiųjų prakeiksmas nelimpa.

Skaičių knyga 22:12 (LBD6)
Dievas tarė Bileamui: „Neisi su jais, tos tautos neprakeiksi, nes ji palaiminta“.

Pakartoto Įstatymo knyga 23:4-7 (LBD6)
Joks amonitas ar moabitas nebus priimtas į VIEŠPATIES sueigą. Net iki dešimtos kartos nė vienas jų palikuonių nebus priimtas į VIEŠPATIES sueigą dėl to, kad nepasitiko jūsų su duona ir vandeniu kelionėje iš Egipto, ir dėl to, kad samdė prieš tave Beoro sūnų Bileamą iš Peoro Mesopotamijoje tave prakeikti, bet VIEŠPATS, tavo Dievas, atsisakė Bileamo klausyti; VIEŠPATS, tavo Dievas, pavertė tą prakeikimą palaiminimu, nes VIEŠPATS, tavo Dievas, mylėjo tave. Niekada nesirūpinsi jų gerove ar labu, kol tik būsi gyvas.


Susiję straipsniai:

laiminkite, o ne keikite
https://dzodis.com/2020/08/08/laiminkite-o-ne-keikite/

rodymas pirštu
https://dzodis.com/2021/09/30/rodymas-pirstu/