Įspėjimas. Jei kažką vargina informacijos gausa, galite nesilankyti.


2023.02.05 rašiau straipsnį, užsisėdėjau, gavosi taip, kad nuėjau miegoti pernelyg vėlai, po vidurnakčio (2023.02.06). Neužilgo po užmigimo gavau labai stiprią ir kaip niekad ilgą piktos dvasios ataką. Iškart galbūt nesupratau kodėl, nes buvo keli variantai: 1) kritika bažnyčioms; 2) galimai nešvankus paveikslėlis (špyga knygoje); 3) vėlai einu miegoti.
Visgi manau dėl trečio varianto. Prieš tai gavau sapną, kur printino patamsyje.
Eidamas vėlai miegoti negalėsiu anksti keltis ir skirti laiko Dievui. Tai jau ne pirmas kartas kai dėl to gaunu dvasios ataką. Kartą mane užpuolė 02:00 val., tokiu būdu parodant, kad nevalia miegoti net ir tokią valandą.
Moralas toks, kad visokie žmonės aiškina ką kam daryti, bet žmogus turi būti vedamas asmeniškai. Manęs rodos niekad nevertė nei melstis nei pasninkauti, bet mane tiesiog priverstinai vertė rytais skirti laiko su Dievu. Mano atveju tai yra Rašto skaitymas, Rašto apmąstymas, galbūt tam tikra malda (jų visokių būna), jau rašiau apie tai.


2023.02.07 [EN]

Šiame video kalba apie meldimąsi, apie ilgas maldas. Aš pats ilgų maldų nepraktikuoju, nes nemoku, tad nelabai ką galiu pasakyti. Įstačiau šį video dėl antro jos video, nes jie susiję.


2023.02.17 01:22 [LT]
Kas yra pasninkas ir kaip jo laikytis?
https://www.jezaussviesa.com/post/kas-yra-pasninkas-ir-koks-jo-tikslas

Šito teksto dar neskaičiau, nežinau ar skaitysiu. Tai įdedu tam, kad parodyti, kad skirtingi žmonės vienu metu kalba apie tą patį, o tai gali būti ženklas susimąstyti. Taip tai ženklas, nes artėja Gavėnia.


2023.02.18 [EN]

Šiame video pagrinde kalbama apie pasninką, bet ir apie maldą.
Sako, kad pasninkas padeda numalšinti kūniškas aistras.
Sako, kad norint dvasinių malonių reikia aukos.

Minimos šios eilutės apie pasninką:
Mt 6:16-18
Lk 5:33-35
Lk 2:36
Apd 10:30-31
Mk 9:14-26
1 Kor 7:5
2 Kor 6:4-10
2 Kor 11:27
Apd 13:1-3
Apd 14:21-23

Šios eilutės parodo, kad pasninkas anksčiau būdavo savaime suprantamas dalykas.


2023.02.18 labai stipriai apsivalgiau blynais. Nuėjęs miegoti neužilgo gavau dvasios ataką, ji palyginti su kitomis atakomis buvo trumpa, bet buvo. Tai yra tai, ką ankčiau vadindavau „miego paralyžius“. Anksčiau galvodavau, kad tokias atakas sukelia demonai, dabar žinau, kad jos yra nuo Viešpaties. Nors ir pikta dvasia puola, bet tai yra į naudą. Tai pirmas kartas kai gavau piktos dvasios ataką dėl apsivalgymo. Bent jau tokia mano interpretacija, nes akimirką prieš tai sapnavau atskrendančius balandžius ir nutūpiančius man ant galvos, pečių ir viso kūno.


2023.02.21 bus Užgavėnės.

2023.02.22 bus Pelenų trečiadienis, prasidės Gavėnia. Tai galbūt būtų nesvarbu, nes tai katalikų (ir dar berods liuteronų) tradicija, bet… šiemet Pascha sutampa su katalikų Velykomis. Tai gali būti proga ruoštis šventei.
https://lk.katalikai.lt/2023/02
Iš asmeninės patirties žinau, kad svarbiausia nevalgyti saldumynų. Tai yra labai pavojingas dalykas. Tokiu būdu atiduodi savo kūno kontrolę velniams. Tai tikriausiai blogiau nei alkoholis. Taip pat man neleista gerti nealkoholinį alų, vyną. Neleista valgyti čipsus. Neleista ieškoti pasitenkinimo užkandžiuose. Neleista eiti į restoranus, picerijas. Kalbu ne apie pasninko laiką, o aplamai.

Esu pasninkavęs, bet tai turbūt buvo panašiau į badavimą nei į pasninkavimą. Neužtenka vien nevalgyti, reikėtų žiūrėti apie ką tavo mintys, kur dėmesys.

Kartą atsibodo pasninkauti, nutraukiau pasninką, o neužilgo baisiai susirgau. Manau tai buvo bausmė nuo Dievo už ne laiku nutrauktą pasninką, nors aš prieš tai nieko nežadėjau, tiktai širdyje turėjau ketinimą pasninkauti tam tikrą skaičių dienų, bet kažkodėl procese pakeičiau nuomonę.

Daugiau nepraktikuosiu ilgų (ilgesnių nei trys dienos) pasninkų (visiškai nevalgant), nes tuomet nutinka kai kas blogo su sveikata. Tas pasninkas, apie kurį kalba afrikietė (su valgymu vakare), nežinau ar tai tikras pasninkas.


Susiję:

pasninkas
https://dzodis.com/2021/03/20/pasninkas/

2022.02.16 [EN]
Why Is Prayer Important for Fasting? Bible Examples and Prayers
https://www.christianity.com/wiki/prayer/why-is-prayer-important-for-fasting.html